"Roditeljsko je pravo odgajati djecu u sustavu vrijednosti koje oni zastupaju. Vjerujem da će katolička škola pomoći demokratizaciji naše domovine u tom smislu da omogući roditeljima biti ono što jesu i da smiju to javno svjedočiti i kroz upis svoje djece u katoličku ili u neke druge škole."

požeški biskup Antun Škvorčević

"Prava je sreća djeteta kad osjeti da ga drugi voli. Osjećaj zahvalnosti u djece predokus je sretne budućnosti. Djeca su Božja radost"

sv. Ivan Bosco

"Sve što sam sada ili se nadam da ću biti, dugujem majci"

A. Lincoln

„Najbolji učitelji ujedno su i najzahtjevniji učitelji: oni od učenika zahtijevaju razmišljanje.”

W. Glasser

John Wesley (1703 - 1791)
NOVOSTI

Opći cilj projekta je doprinijeti jačanju STEM vještina učitelja, drugih odgojno-obrazovnih radnika te učenika osnovnih škola u Sisačko-moslavačkoj, Požeško-slavonskoj i Virovitičko-podravskoj županiji!

Katolička osnovna škola u Novskoj je škola cjelovitog odgoja i obrazovanja. Ona pruža zaokružen odgojno-obrazovni projekt prožet kršćanskim i ljudskim vrijednostima. U neprestanoj je potrazi za kvalitetnijim obrazovanjem uz brigu da svakom djetetu pruži ljudsku, duhovnu, intelektualnu i socijalnu formaciju.

*Pratite nas na društvenim mrežama