DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVNISKOG RATA, VUKOVARA I ŠKABRNJE
Autor: Administrator , 19. 11. 2020.

U utorak, 17. studenoga 2020. učenici i djelatnici Katoličke osnovne škole u Novskoj obilježili su Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata te žrtve Vukovara i Škabrnje. Toga dana, u skladu s epidemiološkim mjerama, predstavnici razrednih odjeljenja, u zajedništvu s ravnateljem Krunoslavom Jurakovićem te učiteljicama Marijom Horvat i Katarinom Tahija, okupili su se ispred glavnog ulaza u školu gdje su paljenjem svijeća, kratkim razmatranjem i molitvom zahvalili Bogu za sve one koji su iz ljubavi položile svoje živote za grad Vukovar i Škabrnju te cijelu Hrvatsku. Svoje razmišljanje na temu Vukovara i Domovinskog rata, učenici su tijekom nastave izrazili literarnim i likovnim radovima.

Obilježavanje se nastavilo i u nastavi Produženog boravka gdje su učenici prvoga i drugoga razreda posjetili središnji spomenik poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu, a zatim i spomenik listopadskim žrtvama te spomenik poginulim policajcima u Domovinskom ratu ispred Policijske postaje Novska. Ondje se u kratkom molitvenom programu učenicima i djelatnicima pridružio i načelnik Policijske postaje Novska Jure Klišanin.

Na taj način iskazali su poštovanje i dostojanstvo koje pripada svim hrvatskim braniteljima.